کتاب زندگی، جنگ و دیگر هیچ

اثر اوریانا فالاچی از انتشارات امیرکبیر - مترجم: لیلی گلستان-بهترین کتاب های ایتالیایی

زندگی، جنگ و دیگر هیچ(Nothing, and so be it)
گزارشی از سفر اوریانا فالاچی به ویتنام و مکزیک است.
اوریانا فالاچی موفق به دریافت جایزه بانکارلا ۱۹۷۰ برای این کتاب شد.
چاپ این کتاب بعد از جنگ ویتنام نه تنها برای فالاچی شهرتی جهانی به بار آورد که حتی باعث شد بسیاری از آنها که از جنگ ویتنام دفاع می‌کردند نیز از کرده خود پشیمان شوند. «زندگی، جنگ و دیگر هیچ» را شاید بتوان یکی از موثرترین کتابهای ضد جنگ تاریخ دانست. کتابی که از دید بعضی شاید بهترین کتاب ضد جنگ تاریخ هم لقب بگیرد!


خرید کتاب زندگی، جنگ و دیگر هیچ
جستجوی کتاب زندگی، جنگ و دیگر هیچ در گودریدز

معرفی کتاب زندگی، جنگ و دیگر هیچ از نگاه کاربران
يك تجربه استثنايي از ذات بد بشر در مقابل ذات خوب بشر
فالاچي براي من دررتبه اول نويسنده هاست
چون رئال مي نويسه و به معني واقعي كلمه روح بيقراري داره و هيچ چيز آرومش نميكنه
صفحه هاي آخر كتاب ميگه آخرين حربه قدرتها براي آروم كردن مردم و اين كه دنبال حقشون نباشن مواد مخدره
اينطوري هيچ چيز براشون مهم نيست.آزادي، حق و حقوقشون،
و...
يك نگاهي به رشد اعتياد تو كشورها چقدر اين حرف رو براي من تاييد كرد
اگه كتاب خون هستين كه هستين حتما فالاچي رو بخونين
مصاحبه با تاريخ. نامه به كودكي كه هرگز زاده نشد و...


مشاهده لینک اصلی
** spoiler alert ** زندگی جنگ ودیگر هیچ....
روایت میکند که در یک طرف دنیابحث بر سر اینست که آیا می توان قلب بیماری را که فقط ده دقیقه از زندگیش باقیست، به جای قلب بیمار دیگری گذاشت تا شفا یابد؟ در حالی که در طرفی دیگر هیچکس از خودش نمی پرسد آیا صحیح است جان یک عده انسان پاک و سالم را بگیرند؟
ومن این روزها به مصداق عینی آن رسیده ام ...الان در آلمان جشن قهرمانی در جام جهانی را میگیرند وهمه خوشحالند و خوشحال زندگیشان را میکنند.ودر گوشه دیگری از دنیا ، در فلسطین، جنگ است و هزاران نفر بیگناه کشته می شوند خیلی هاشان حتی نمیدانند جنگ چیست ؛ کودکان.
روزانه چندصد کودک کشته میشوند و دیگر عادی شده برای مردم فلسطین! اما مثلا در همان آلمان سگ خانواده ای میمیرد، کلی برایش ناراحت میشوند و کودکان خانواده دپرس می شوند وپدر ومادرهایشان هم برایشان اسباب بازی و خوراکی میخرند وپیش دکترشان می برند تا عزیزکانشان خدای نکرده مشکل روحی پیدا نکنند!

البته این راهم گفت که جنگیدن و دفاع کردن محصول بیدار بودن انسان است؛ چون الان دارند سر مردم را گرم میکنند با چیزهایی نظیر تفریح و تعطیلات و چگونه زیبا شدن و زیبا ماندن تا دیگر فرصتی برای اعتراض وبیان عقیده یکسان بودن انسانها وحقوق بشر و. ..را نداشته باشند وبالاتر از آن حق فکر کردن را؛ واینکه ما ببینیم عده ای در دنیا برای حفظ میهنشان میجنگند یا بر ضد یک دیکتاتور قیام میکنند می فهمیم انان مردمی آگاه هستند و قابل ستایش .
وجنگ افروزان هم در طول تاریخ همواره کسانی هستند شبه انسان؛ ان ها وارث رومیانی هستند که از مشاهده درگیری دو گلادیاتور باهم وکشته شدنشان لذت می بردند!! وانسان ها بخاطر لذت آنها ( هرنوع لذتی) و کشته میشوند اما آنها و خانواده عزیزشان در امانند!!

مشاهده لینک اصلی
یک کتاب خام، خشونت آمیز و خودجوش در مورد جنگ ویتنام، که هیچ کس را نجات نمی دهد، حتی خودش. پوچ بودن جنگ، پارادوکسهای آن، طبیعت انسان. من متاسفم که آن را تنها در حال حاضر و نه چند سال پیش خوانده ام ...

مشاهده لینک اصلی
این بعد از سایگون است و با آن است. اگر هیچ وقت شاهکارهای ایتالیایی را ندیده باشید، شاهکار ایتالیایی در مورد جنگ ویتنام را بخوانید. بدون شک، تنها افراد بدون قلب در سینه خود می توانند از این کتاب ناراضی باشند.

مشاهده لینک اصلی
یک حساب کاربری از وقت خود را در ویتنام به عنوان یک روزنامه نگار در طول کتاب guerra.Un در این کتاب خوانده شود شما باید scuole.Un کسانی که جرات انتقاد از یک زن که تا به حال شجاعت به خطر زندگی اش به منظور درک و قاضی به عنوان خوانده شده.

مشاهده لینک اصلی
این یک تصویر شگفت انگیز از یکی از بسیاری از ماجراجو های آمریکایی (و غیر ضروری) تجاوز نسل من بود. او با یک قلم هشدار دهنده، جنگ ویتنام را به گونه ای بیان کرد که خواننده را در صحنه حس می کرد هر احساسی ممکن است.

مشاهده لینک اصلی
من آن را دوست داشتم، این کاملا خام بود و می توانستم جنگ را از دیدگاه شخصی درک کنم، این یک داستان روزنامه نگاری نبود.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب زندگی، جنگ و دیگر هیچ


 کتاب بادبزن
 کتاب پنج نمایشنامه ی تک پرده ای
 کتاب رویا در رویا
 کتاب یک مرد
 کتاب خاطره ای از دو دوشنبه
 کتاب یک زندگی دیگر