کتاب شوخی های کیهانی

اثر ایتالو کالوینو از انتشارات نگاه - مترجم: فرزام پروا-بهترین کتاب های ایتالیایی

شوخی‌های کیهانی همان‌گونه که ویژگی کالوینو است طنز تلخی دارد، کالوینو بر این باور است که زندگی مردم چیزی جز بازی نیست، بازی‌ای که پایانش همواره یکسان است ، ولی در هر نمایشی پایانی متفاوت آرزو می‌شود. او می‌گوید دربین نمایش‌های زندگی مهم‌ترین و رایج‌ترین نمایش چشم و هم‌چشمی و تقلید است.

کالوینو در این اثر با نرم‌تنان ، دایناسورها، علوم طبیعی و فیزیک جدید شوخی می‌کند. طنز کالوینو یک ویژگی بزرگ دارد و آن به تأمل وا داشتن خواننده است .


خرید کتاب شوخی های کیهانی
جستجوی کتاب شوخی های کیهانی در گودریدز

معرفی کتاب شوخی های کیهانی از نگاه کاربران
Cosmicomics مجموعه ای از داستان کوتاه منتشر شده در دهه 60 توسط ایتالیا کالوینو است. همه آنها از همان ساختار پیروی می کنند: آن را با یک جمله از انتشار علمی، معمولا در مورد ایجاد جهان و سیارات ما آغاز می شود. و سپس Qfwfq راوی ما به ما می گوید که او آن دوره را به یاد می آورد و ما را به عقب برمی گرداند. این داستان ها در همان زمان رویایی، فلسفی و خنده دار است. من از آنها به عنوان داستان های خواب برای بزرگسالان فکر می کنم - آنها احساس مبهم از افسانه های خوابیدن دارند، اما نه واقعا ساختار داستان، و نه لزوما پایان خوش. اما این داستان ها باعث می شود شما فکر می کنید، شما را در حیرت از این جهان احساس می کنید، لبخند بر روی صورت خود قرار دهید و قبل از این که آن را بدانید، آماده یک روز دیگر می شوید. غیر ممکن است فقط یک داستان مورد علاقه را انتخاب کنید در این مجموعه؛ بیش از حد بسیاری از افسانه وجود دارد. در \"فاصله ماه\" Qfwfq به ما می گوید که زمانی که ماه نزدیک به زمین بود، و چگونه در یک ماه کامل آنها را در دریا با نردبان بیرون رفتن و صعود به ماه Surface.In â € ~ Lightyearsâ € Qfwfq در حال مطالعه آسمان با تلسکوپ خود است و می آید در یک تابلو ثبت نام است که می گوید â € œ من دیدم تو. بعضی از ریاضیات سریع که در سالهای نجومی به سر می برند به او نشان می دهد که دقیقا 200 میلیون سال قبل او چیزی را که او افتخار نکرده بود و کسی آن را شاهد بود. نشانه های بسیار بیشتری پس از آن قرار داده شده است. در همه موارد در یک نقطه، کل جهان هنوز گسترش نیافته است، و همه آنها در یک نقطه زندگی می کنند. خانواده Zâ € ™ zu تمایل به خیس کردن لباس های شسته شده خود را در این نقطه یک خشک، که بسیار ناراحت کننده است که آن را به عنوان یک خانواده نسبتا بزرگ است. اما نقطه ترک خوردگی واقعی این است که Qfwfq شروع به صحبت در مورد زمانی که خانم دوست داشتنی Ph (i) Nko می رود به عاشق خود را به رختخواب. با توجه به این که تنها یک تخت وجود دارد و تنها یک نقطه در فضا وجود دارد، او در واقع با همهی آنها به رختخواب میرود، بنابراین سخن گفتن است. این داستانها کاملا تخیلی و خلاقانه هستند، به این معنی که باور نکردنی است، کسی که شروع به شروع داستانها میکند از فقط چند خط خال خال علمی. من یک احساس دارم که این داستانها را برای چندین سال آینده دوباره خواندم. آنها فقط برای خواندن یک بار خواندن آنها بسیار خوب هستند.

مشاهده لینک اصلی
همان ISBN به عنوان این نسخه، اما معادن مسن تر (1968). اجازه بدهید دروغ بگم من این را پس از @ مسیر به لانه از عنکبوت @ امیدوارم که این یکی WD بازی زبان رسمی تر است .. \u0026 amp؛ آن را انجام داد، اما نه لزوما enuf برای برآورده کردن من. بدون تردید بسیار خوب بود اما من آن را در اینجا امن و amp؛ دادن آن 3 ستاره است.

مشاهده لینک اصلی
وقتی به فضا از ایمنی و محدوده زمین نگاه میکنم، همیشه با گستردگی روشنفکری گسترده، با تعجب بیشتر نسبت به دانش نگاه میکنم. مطمئنا می دانم چند چیز در مورد سرعت نور، سیاره ها در اطراف ستارگان دیگر و ترکیب ستاره های دنباله دار، اما چیزی که من نمی دانم این است که در محدوده دیدگاه من بسیار عظیم است و من معتقد به تخیل خودم هستم. علاوه بر نقاط روشن همجوشی هسته ای، من همچنین زندگی در دنیای دیگر، تخریب سیارات دیگر و زمان قابل پیش بینی زمانی که هیچ چیز به هیچ وجه وجود ندارد. و اگر از خودم بپرسم باور دارم این چیزها درست است، من می گویم بله، باور دارم. این داستان ها فقط این هستند: باورهای ساده به واقعیت جهان ختم می شوند. اما این چیزی نیست جز کوچک! جهان یک مکان علمی است و علم بی نظیر است. در حقیقت، علمی بودن، شما باید باورهای بی اساس را کنار بگذارید، که باید بگوییم شما باید کمی کمتر از انسان باشید. علم سرد است و بی تدبیری است و اگر به علت نیاز به علم باشد، حیات را به درستی نابود می کند. کالوینو با ایجاد ترک هایی که از طریق آن تخیل انسان می تواند در حرکت، حرکت و تجربه علم به شیوه های غیر علمی دسترسی پیدا کند، به این جهان بی نظیر دسترسی پیدا می کند. علم هنوز وجود دارد، اما روح انسان نیز وجود دارد.

مشاهده لینک اصلی
خواندن خیلی خوشی بود! داستان ها از قبل از انفجار بزرگ شروع شده و ادامه می یابد. نوعی داستان علمی تخیلی پیش از تاریخ است (قبل از اختراع زمان و تاریخ :)).

مشاهده لینک اصلی
متاسفانه، از 12 داستان این مجموعه فقط 4 مورد قدردانی کردم: فاصله ماه، عمو آبی، دایناسورها و سالهای نور. دیگران مرا خسته می کنند و اغلب من را تحریک می کنند. زیباترین باقی مانده برای من، فاصله ماه، جایی که نویسنده تصور می کند که در یک دور دور، ماه خیلی نزدیک به زمین بود که مردم با یک جهش ساده می توانند وارد مدار خود شوند و آن را کشف کنند. به نظر من، در این داستان همه جادو و اصالت بهترین کالوین منتشر شده است. من در مورد زمین فکر نمی کنم این زمین بود که اطمینان داد که همه فقط کسی بودند و نه دیگران؛ در اینجا، پاره شده از زمین، آن را مانند اگر دیگر من بود، او یکی برای من بود. من برای بازگشت به زمین مضطرب بودم و از ترس از دست دادن او ترسیدم. تحقق آرزوی من عشق تنها زمانی ادامه یافت که ما با هم چرخیدیم بین زمین و ماه؛ محروم از زمین زمین خود، عشق من در حال حاضر می داند تنها دلتنگ دلخراش از آنچه که ما فاقد؛ یک جایی، محله، اول، و سپس.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب شوخی های کیهانی


 کتاب شش یادداشت برای هزاره ی بعدی
 کتاب درد سنگ ها
 کتاب شوخی های کیهانی
 کتاب نشانگر همه چیزها
 کتاب دانه زیر برف
 کتاب جان جهان