کتاب شش شخصیت در جست و جوی نویسنده

اثر لوئیجی پیراندلو از انتشارات قطره - مترجم: پری صابری-بهترین کتاب های ایتالیایی

یکی از چهره های اصلی تئاتر مدرن، لوئیجی Pirandello (1936-1867)، درام و طنز نوشت که مناقشات را با خروج های رادیکال خود از تکنیک های سنتی تئاتر آغاز کرد. جالب ترین کار او، شش شخصیت در جستجوی نویسنده، تجسم نوآوری های نوازندگان جایزه نوبل را با ارائه یک نمایش باز پایان در یک مرحله بدون مجموعه. ابتدا در سال 1923 اجرا شد، این کمدی فکری شش نفر را به یک صحنه معرفی می کند که شرکتی از بازیگران برای تمرین مونتاژ شده است. ادعا می کند که خلاقیت ناقص و بی استفاده از تخیل نویسندگان است، آنها خطوط را برای یک داستان می خواهند که جزئیات زندگی آنها را توضیح دهد. در این صحنه ها، این شخصیت های واقعی، همه اعتراف می کنند که بخشی از یک خانواده بزرگ هستند، نمایش های مختلفی را ایجاد می کنند که با اختلافات، وقفه ها و استدلال ها مشخص می شوند. این کنسول در حال جستجو برای چهره های بسیاری از واقعیت است، این کلاسیک در حال حاضر در نسخه ارزان قیمت است که توسط گروه های تئاتری آماتور و همچنین دانشجویان درام استقبال می شود.


خرید کتاب شش شخصیت در جست و جوی نویسنده
جستجوی کتاب شش شخصیت در جست و جوی نویسنده در گودریدز

معرفی کتاب شش شخصیت در جست و جوی نویسنده از نگاه کاربران
کمدی جالبی است. شش شخصیت که زنده و جاودانه هستند و بدنبال نویسنده. بنظر میرسد نویسنده سعی دارد از همین منظر مباحثِ فلسفی هستی شناسی را بسخره بگیرد. تا همین اواخر کتاب قضیه روایت است؛. شش شخصیت زندگیِ خود را روایت میکنند تا بروی صحنه برود، و اصرار دارند که تنها خود ایشان میتوانند خودشان را بازی کنند. اما بهرحال دارند روایت میکنند. ناگهان در چند صفحۀ پایانی خواننده شگفت زده میشود؛ چرا که قضیه رنگِ واقعیت بخود میگیرد و ناگهان تمامِ شخصیت های نمایش درگیرِ آن میشوند و این بسیارجالب و شگفت انگیز است.

مشاهده لینک اصلی
اولین حسی که به کتاب داشتم این بود که بسیار آشفته و درهم و خسته کننده مدام روی یک موضوع تکرا می کند اما بعد که توضیحات نویسنده رو خوندم فهمیدم این تکرار به صورت عمدی و هوشمندانه بوده!نویسنده ای که ناگهان شش شخصیت بهش نازل میشه و نمیتونه از دستشون نجات پیدا کنه و به طورناخودآگاه شخصیت ها رو ساخته!
و حس دیگه ای که من داشتم به نمایشنامه این بود که هرچدر هم بازیگری توانا باشه و بخواد نقشی رو با مهارت بازی کنه ولی در نهایت خود اون @شخصیت@ نیست!

مشاهده لینک اصلی
این یک مفهوم جالب است و به صورت خلاقانه توسط لوئیجی Pirandello اجرا شده است. این بازی است که در آن شش شخصیت رها شده (ظاهرا توسط نویسنده دیگری در میان فرآیند خلاقانه رها شده است) در جستجوی نویسنده برای به دست آوردن یک زندگی / واقعی شدن در جستجوی آنها، یک کارگردان درام پخش می شوند که آماده تمرین برای بازی است. برخورد بین شخصیت ها و بازیگران، بقیه بازی ها را تشکیل می دهند. بدیهی است که این یک بازی است که در آن منتقد نمایشنامه پیراندلو با افسانه های فلسفی دراما / تئاتر، شخصیت ها، توانایی بازیگران از کاراکتر، فرآیند خلاقانه و غیره زنده می ماند. نظریه های مربوط به تئاتر به عموم مردم ارائه می شود یک روش آموزنده و در عین حال کمیک (؟) به من این توضیح را با برخی از گفت و گو یا گزیده های جالب توضیح می دهم: چه یک درام است؟ ... ... هنر شما نوعی بازی است که در آن شما بسیار سخت تلاش می کنید تا یک توهم کامل از واقعیت. @ WHAT A CHARACTER؟ @ My dear sir، یک شخصیت همیشه می تواند از مردی که او هست بپرسد. از آنجا که یک شخصیت واقعا زندگی خود را دارد، متمایز از ویژگی های فردی خود است، به این معنی که او همیشه کسی است. یک مرد، از سوی دیگر کسی می تواند باشد. @ چه کسی واقعی است - شخصیت یا شخص واقعی؟ فقط به شما نشان می دهد که اگر ما [شخصیت ها] هیچ واقعیتی بیش از حد توهم نداریم، پس شما [بازیگران، افراد واقعی] نیز به خوبی نمی توانند به واقعیت خود اعتماد کنند - واقعیت زندگی و تنفس که امروز از آن لذت می برید - زیرا درست همانند واقعیت روز گذشته، این نیز قرار است فردا به عنوان یک توهم ظاهر شود ... [برای] واقعیت شما می تواند تغییر دهید، از یک روز به بعد ...برای شما [بازیگران، افراد واقعی] یک توهم است که می توانید ایجاد کنید (بازی کردن از درام)، برای ما [شخصیت ها] واقعیت منحصر به فرد ما است. @ و این تغییر نمی کند دائمی است - یک شخصیت پدر که به عنوان یک فرد پشیمان طراحی شده است، یک شخص پشیمانی برای ابدیت است. به طور خلاصه، Pirandello به طور مستقیم در مقابل مردم می گوید که ما (مردم واقعی به اصطلاح) که با ماسک و نه شخصیت هایی که در صحنه ظاهر می شوند. این یک بازی فلسفی است و او آن را مانند یک کمدی اما من مطمئن نیستم، چگونه مردم به آن واکنش نشان می دهند. جالب توجه است که وقتی اولین بار در آن قرار داشت، مخاطبان در آن به عنوان یک بازی احمقانه عصبانی شدند. من دوست دارم ببینم که قضاوت خودم را انجام داده ام. برای خواندن، این یک بازی جالب و فلسفی بود.

مشاهده لینک اصلی
اگر نويسنده به طور ناگهانی شخصیت های خود را رها کرد، اجازه داد آنها را به جهان بیاموزند بدون اینکه داستان کاملشان را به آنها بدهند؟ این سؤال سعی میکند لوئیجی پیراندلو را با نمایش متاتهام درام برتری پاسخ دهد. HTTP: //athenaenoctua2013.blogspot.it / ...

مشاهده لینک اصلی
من واقعا از این نگاه طنز و تیزهوش تئاتر و ماهیت واقعیت لذت بردم. شخصیت ها هر کدام از دیدگاه های رقابتی واقعیت درام خود را دارند، همانطور که افراد در زندگی واقعی نظرات متفاوت از یک رویداد مشابه دارند. قرار دادن بازی در داخل یک بازی، خود ارجاعی است که من بارها و بارها وحشتناک و هیجان انگیز یافتم. بازی فوق العاده است که من به شدت توصیه می کنم.

مشاهده لینک اصلی
من فکر می کنم که این بازی بهترین مثال از چگونگی کار خلاقیت است. ایده ها (یا شخصیت ها) وجود دارد که به نظر می رسد از هیچ جا و تقاضای به رسمیت شناختن وجود دارد. من این بازی را دوست داشتم

مشاهده لینک اصلی
این .... گیج کننده بود. قطعا یکی از قطعات عجیب و غریب برای دوره مدرن غربی من روشن است.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب شش شخصیت در جست و جوی نویسنده


 کتاب شوالیه ناموجود
 کتاب زمان زود پیر می شود
 کتاب مرحوم ماتیا پاسکال
 کتاب دزد و داستان های دیگر
 کتاب تاریخ
 کتاب تاریخ روابط اسلام و اروپا