کتاب شب های هند

اثر آنتونیو تابوکی از انتشارات نشر چشمه - مترجم: سروش حبیبی-بهترین کتاب های ایتالیایی

این کتاب شرح یک بی‌خوابی و داستان یک سفر است. بی‌خوابی نصیب کسی است که کتاب را نوشته و سفر نصیب کسی است که قدم در آن نهاده. در ابتدای کتاب، فهرستی کوتاه از مکان‌هایی که قهرمان داستان به آن جا رفته آمده است شاید کسی که به مسیرهای غیرمنطقی علاقمند باشد روزی بتواند آن را هم‌چون راهنما به کار برد. شب‌های هند یکی از مهم‌ترین کتاب‌های نویسنده است که در فرانسه جایزه‌ی مدیسیس، برای بهترین رمان خارجی در ۱۹۸۸ را به خود اختصاص داد.


خرید کتاب شب های هند
جستجوی کتاب شب های هند در گودریدز

معرفی کتاب شب های هند از نگاه کاربران

کتاب توصیفات قشنگی داره،جملات قشنگ و معنی داری حتی، منتها در کلیت داستان یه چیزی کمه.انگار کل داستان برای رسیدن به هدفی زاده شده اما حتی از نزدیکی اون هدفم نگذشته. سردرگمی داره توش،تهشم یه حس ناقص موندگی.
که این می تونست بهتر از این باشه ولی نشده.


اردی بهشت 94

مشاهده لینک اصلی
داستان پرداخت قوی و قابل تعریفی نداشت. نه شخصیت ها ، نه فضاها، نه دیالوگ ها و نه حتی خط سیر داستان به خوبی پرداخته نشده بودن. با این حال حس خوبی از خوندنش داشتم شاید به این دلیل که هند رو جوری تصویر کرد که من انگار تا قبل از این هند رو این طور ندیده بودم. نه اینکه نکته ی جدیدی گفته باشه. برای من جدید بود
داستان در مورد کسی هست که دوستش رو در هند گم کرده و توسط نامه ی دوست دختر دوستش از این موضوع مطلع میشه. بنابراین به هند میره و با اطلاعاتی که داره شروع میکنه دنبال کردن مکانهایی که دوست گم شده اش در اون مکانها بوده. اما دوستش رو پیدا نمیکنه. یه سری اتفاقات بعضا عجیب هم در این مسیر جستجو براش پیش میاد.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب شب های هند


 کتاب قارچ ها در شهر
 کتاب ایمان یا بی ایمانی
 کتاب خاطره ای از دو دوشنبه
 کتاب کمدی الهی
 کتاب الفبای خانواده
 کتاب ماجرای یک پیشوای شهید