کتاب بیابان تاتارها

اثر دینو بوتزاتی از انتشارات کتاب خورشید - مترجم: سروش حبیبی-بهترین کتاب های ایتالیایی

رمان «بیابان تاتارها» داستان سرنوشت افسری جوان است که برای خدمت به قلعه‌ای دورافتاده فرستاده و دچار روزمرگی می‌شود. دینو بوتزاتی با نثری باشکوه و شاعرانه، به شکلی هنرمندانه، عطش انسان را برای امیدوار بودن حتی به واهی‌ترین مسائل زندگی بیان می‌کند. والریو زورلینی کارگردان نامدار ایتالیایی، بر اساس این رمان فیلمی ساخته است که بخش‌هایی از آن در ایران و ارگ بم فیلم‌برداری شده است.


خرید کتاب بیابان تاتارها
جستجوی کتاب بیابان تاتارها در گودریدز

معرفی کتاب بیابان تاتارها از نگاه کاربران
تصویر واضحی دارم از کتابی که داستانش بعد از تصویب قطع نامه ی 598 روایت میشه. درست به خاطرم نیست کدوم کتاب. شاید عقرب رو پله های اندیمشک. حس و حالِ رخوتی که بر فضای داستان حاکم بود هنوزم یه وقت ها تو ذهنم مرور میشه. دو تا سرباز در دوران پس از جنگ، لبه ی مرز، که دچار کسالتِ مزمن شدن. جایی از داستان حتی دلت میخواد که قطعنامه هرگز امضا نشده بود و هنوز جنگ بود تا این دو تا سرباز اینطور بی حوصله و خموده نمی موندن. یک بی معنایی و بی هدفی عمیق در خط به خطِ داستان جا خوش کرده بود. بیابان تاتارها عجیب همون فضا رو برام تداعی کرد با این تفاوت که این بار دوران پیشا جنگ بود. یک جنگ موهوم که تمام هدف و معنای زندگیِ جماعتِ ساکن در قلعه شده بود. اونچه که این کتاب رو با کتاب قبلی برام متفاوت میکرد هم ذات پنداریِ عجیبی بود که با دروگو میکردم. زندگی ای که هر لحظه میتونست با کمی تغییرات به سرنوشتِ خودم در همین دنبای واقعی تبدیل بشه. سکون و آرامش ناشی از سکون و عادت به این آرامش و عدم تواناییِ کنده شدن از اون حالت و رخوتِ مادام العمر. اتفاقی که هر لحظه میتونه برای من هم بیفته و کافیه که لحظه ای تسلیمِ شتابِ دیوانه کننده ی زندگیِ دنیای مدرن بشم و سکون رو به جای حرکت انتخاب کنم. بیابان تاتارها تصویر مناسبی بود از آینده ای که میتونه در کمین خیلی ها باشه و این من رو جتی در جاهایی از داستان اذیت میکرد. تعریفِ معنایی برای امید به زندگی که فارغ از موهومی بودنش، حتی در صورتِ وقوع هیچ ارزشی نداشت و مرگ سربازی که صِرفِ تحقق این معنا خودش رو به کشتن داد.
در کل از کتاب بسیار راضی بودم. با وجودِ یکنواختی، ضرب آهنگ خوبی داشت و با دغدغه هام خوب جور در می اومد.

مشاهده لینک اصلی
حالا می تونم درست و کامل درک کنم این نقاشی ِ روی جلد ش رو که برای چیه.
کتاب ِ آسونی نبود و اصلا نمی تونم بگم که بود و حتا خیلی غیرِ سریع خونده شد، ولی، چطور بگم، ضروری بود.
و تکان دهنده بود.

مشاهده لینک اصلی
ساعت در چشم پوشی انتظار منعکس در اتاق با ticchetii خود؛ ساعت شنی شن و ماسه می افتد به طور اجتنابناپذیری، هر دانه یک انتخاب است که می تواند ساخته شده است، یک نقطه عطف است که نرمال دائمی و اطمینان بخش از سال در حال اجرا via.In dellirraggiungibile انتظار ابدی شکسته، وقت گیر خورده رویاها و خاطرات، تا زمانی © تنها امکان که باقی مانده است که از مرخصی با عزت و خندان در مرگ ضربه زدن درب است.

مشاهده لینک اصلی
ژیوانی Drogo، قهرمان کار، یک سرباز جوان ارسال شده به قلعه Bastian، در مرز بیابان یک کشور است که ما برای اطمینان نمی دانیم که چه چیزی است. Drogo امیدوار است تا چهار ماه به تعهدات نظامی خود برسد و سپس به شهر منتقل شود. در قلعه، سربازان و افسران پیش بینی حمله احتمالی تاتارها زندگی می کنند، گرچه کسانی هستند که معتقدند همه چیز فقط افسانه است و چنین ساکنان وجود ندارد. مهم است که این امکان وجود دارد. این باید وجود داشته باشد تا معنی زندگی این مردان را بداند. این امید است که جیووانی را در این مکان به دام بیندازد، در حالی که رویای تهاجم به تاتارها و ایده انجام کاری عالی، حتی اگر در جنگ نابود شود، ادامه دارد. سی سال، بدون هیچ چیز غریزی اتفاق می افتد. در نهایت، آن را به پایان می رسد تبدیل شدن به بیمار و پس از آن است که از بیابان، در نهایت ظاهر می شود حمله مورد انتظار و مورد نظر به قلعه، اگر چه خواننده نمی داند که آیا آنها واقعا Tataros یا دیگری مردم در حال حمله به دلیل است که شخصیت علیه اراده او به منظور بازگرداندن سلامت خود به شهر فرستاده می شود. در طول بازگشت، او در یک مسافرخانه که در مسیر راه می یابد و در برابر مرگ در نزدیکی اتاق اتاق قرار می گیرد، در حالی که به ستاره ها نگاه می کند. این به این معنی است که رمان به پایان می رسد. بی نظیری از بیابان و زندگی روزمره قلعه در نهایت آلت مردانه Drogo را آلوده خواهد کرد، که زندگی خود را با هیچ کاری به پایان نخواهد رساند. \"توهین خود را زندانی کرده است.\" این فضا با شخصیت هماهنگ است: بیابان و قلعه تبدیل به استعاره تنهایی سرهنگ است، همیشه بیشتر بر روی اندیشیدن نسبت به عمل متمرکز است. کل زندگی G. Drogo توسط تنهایی مشخص شده است: او همیشه تنها، دوست ندارد و به نظر می رسد زندگی می کنند \"در خود بسته در جهان که در آن ارتباطات قطع شده\" در امید اگر حمله به تاتارها واقعا اتفاق افتاد، یک قهرمان تبدیل خواهد شد. عمیق تر، او احساس نیاز انسان به معنای زندگی و میل به جاودانگی را از طریق gloria (ارتش، در این مورد) احساس می کند. این نیز یک رمان در مورد زمان و آنچه ما با آن (یا نه) o!) در طول زندگی ما وجود دارد. در طول خواندن، چند بار به \"Horacean diem\" پیوستم. زندگی کوتاه است، شما باید از آن بهره ببرید (حتی پس از پایان خواندن)، می توانید از آن ناپدید شدن، ناپدید شدن نامطمئن، خستگی در خلوت خشمگین، مطمئن هستیم که ما کامل نیستیم. »کتاب هایی هستند که درس زندگی هستند

مشاهده لینک اصلی
داستان از مردان که روز خود را به تماشای سمت شمال فورت BASTIANI مصرف. اشتیاق را برای ورود Tártaros که جنگ، را £ شکوه. فلج شده توسط کلمات عبور و کلمه عبور - یک زنجیره rÃgidas و قوانین inúteis - £ SA شهدا از معمول، دوره انتظار بی پایان برای معنا و مفهوم زندگی، در حالی که جوانان آنها را از طریق انگشت خود را مانند بیابان فرار ماسه که آنها را احاطه کرده است. برخی از پرش از دیوار ... که Lazzari، شورشی، انجام £ مقاومت در برابر درخواست تجدید نظر از اسب سیاه و سفید خود را ... Angustina که با اشراف، با تکیه بر بخش ناهموار صخره در حمل مسحور، هر چند با یک چراغ قوه و £ روشن برای اشعه ای از خورشید ... دروگو در صدد تغییر در راه بازگشت به نقطه شروع، اما در گذشته به همه آنچه à © عجیب و غریب و هیچ چیز را تشخیص دهد. آزاد شده توسط ناگزیری £ devastaçà phasic است و در نهایت عمل heróico خود را رو به مرگ با افتخار: لبخند ... کتاب Há SA £ دردسر، مانند mágicos آینه، سرسختانه ما را مجبور به زندگی در própria ما نگاه و قلعه که در آن ما را زندانی - چسب به روال cómodas - à £ انتظار سدیم quê می دانم ... آنچه در آن à © که، دیر یا زود، می آید موجودی زنی و حل معضل هر هیورهی Narbut ...، (CHRONO به)

مشاهده لینک اصلی
â € žDeÅŸertul tătarilorâ €، کتابی است که برگ آثار آدا ¢ بانک ها در روح، یک کتاب است که قطعا mă â € ¢ BA ntuiâ € â € در زمان .... این بار مسابقه nebuneÅŸte؛ bătaia از neauzită scandează بیشتر به سرعت viae\u003e A: نه، ما نمی توانیم در محل متوقف نمی شود حتی یک لحظه، حتی به یک نگاه fugară تماس. توقف کن! ما می خواهیم فریاد بزنیم، اما ما متوجه می شویم که بیهوده است. همه چیز، همه چیز کاملا trecător است: فصل، مردم، ابر؛ اجازه دهید هیچ چیز و هیچ slujeÅŸte به چسبیدن به شدت سنگ، اجازه دهید reziÅŸti هر موضع در نوک خود را ¢ ¢ nci- انگشتان خسته آمده، بازو آنها را می گیرند بی اثر £ ¢ در ngă بدن هستند تا ¢ ¢ à £ رودخانه، دوباره ÅŸuvoiul به نظر می رسد آهسته، اما آن را متوقف می niciodată.â € â € دروگو îşi dădu متوجه است که مردم، در هر تی ¢ بسیار între او را عشق همیشه باقی می ماند ¢ N وحشتناکی به تنهایی، جداسازی: اگر کسی رنج می برد، درد در کل آن است. à ¢ هنگامی که یکی رنج می برد، دیگران £ من درد خود را احساس نمی [â € |] و اینجا زندگی به خاطر află در انسان însingurării £ ă.â € ادامه این کتاب\u003e و من GA € â € ¢ رهبری â € ردیف către اشعار یادگاری امروز ما mori.â € â € € طعم های مختلف، با معنای مختلف، مسلما درست است: â € کجا بال مرگ سیاه و سفید و با چهره زیبا او، یک او جهان-nchipuirii با رویاهای او، آلتا آنها در دنیای واقعی، که در آن جوشکار زحمتکش من سعی کردم از بین بردن شیر به ماندن دنده خشک ncei ¢؛ â € | â € | â € | â € | â € | â € | â € | â € | â € | â € | â € | â € | â € | â € | â € | â € | â € | â € | â € | â € | â € žCăci eternă تنها مرگ، زندگی گذراندن است. \"

مشاهده لینک اصلی
بدون نیاز به صرف وقت زیادی در مورد آن صحبت می شود: یک رمان مانند کشف روشنگری. پیدا کردن Bastiani Kalesi، جایی که همه افراد به دام افتاده است، بدون تغییر باقی مانده است، آیا آن ساخته شده از plazas، خانواده، شهری، شهر؟ زندگی گریست و زمان سریعترین ماست.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب بیابان تاتارها


 کتاب پسرک بیچاره
 کتاب آونگ فوکو
 کتاب رفیق دن کامیلو
 کتاب مرگ تصادفی یک آنارشیست
 کتاب گوساله دریایی
 کتاب سروده های جیاکومو لئوپاردی